W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wizyta przedszkolaków w OSP

Przedszkolaki wraz ze strażakami na tle wozu strażackiego

W piątek 31 maja wybraliśmy się na wycieczkę do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w  Przytkowicach, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.

Na miejscu powitali nas Panowie strażacy i zaprezentowali całe wyposażenie wozów strażackich. Dzieci mogły z bliska oglądać sprzęt pożarniczy oraz wsiąść do jednego z wozów. Przedszkolaki wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną oraz o tym, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji przedszkolaki utrwaliły numer telefonów do straży pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.

Na koniec, panowie wręczyli przedszkolakom upominki w postaci baloników i opasek odblaskowych. Dzieci gorąco podziękowały strażakom za miłe i pouczające spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Po wizycie w OSP nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

 

                                                                                             Wiktoria Popek 

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}