W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie w Łazienkach Królewskich

Trzy niezapomniane dni w stolicy

Trzy niezapomniane dni w stolicy

                W dniach od 10 do 13 czerwca 2024 r. uczniowie klas 7 i 8 udali się na wycieczkę do Warszawy. Zaplanowany program był bardzo bogaty. Udało się nam zobaczyć najpiękniejsze i najważniejsze miejsca w stolicy.

Zaraz po przyjeździe zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, przewodnik opowiedział niezwykle przejmujące historie dotyczące m.in. życia w stolicy podczas powstania. Kolejno udaliśmy się, aby obejrzeć panoramę Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Zrobiło to nas duże wrażenie. Pogoda była piękna, co umożliwiło podziwianie naszej stolicy z góry.

Drugi dzień był wyczerpujący, ale nie żałujemy niczego. Wszystko, co zobaczyliśmy, jest niezwykle ważne nie tylko dla Warszawy ale dla całego kraju, a więc i dla nas. Zaczęliśmy od wizyty w Sejmie, kolejno zwiedziliśmy Łazienki włącznie z Pałacem Myślewickiego. Kolejne kroki zawiodły nas na Plac Zamkowy, a potem: Pawiak, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto. Wizytę w centrum Warszawy zakończyło zwiedzanie Zamku Królewskiego. Niesamowite jak Warszawa  „powstała z gruzów” po II wojnie światowej. Ostatnim przystankiem były Powązki – cmentarz żołnierski, gdzie oddaliśmy hołd poległym, zwłaszcza znanym nam z książki „Kamienie na szaniec” bohaterom: Alkowi, Rudemu i Zośce.

 

Ostatni dzień również zapowiadał się niesamowicie. Po dwugodzinnej wizycie  w Centrum Nauk Kopernik, gdzie mogliśmy eksperymentować, doświadczać, udaliśmy się na Stadion Narodowy. Nie tylko chłopcy byli pod wrażeniem ogromu tego obiektu, przewodnik zaprowadził nas do szatni naszej reprezentacji i pokazał wiele miejsc oraz podzielił się różnymi historiami związanymi z występami na tym stadionie.

 

Pełni wrażeń wróciliśmy do Przytkowic. W opinii wielu osób była to najlepsza wycieczka! Cieszymy się, że towarzyszyły nam cały czas piękna pogoda i doskonały nastrój.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}