W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Jubileusz Złotych Godów

W dniu 18 lipca 2021 r. w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy, odbyła się wyjątkowa uroczystość – Jubileusz Złotych Godów. Jubileusz ten obchodziło 18 par małżeńskich   z terenu Gminy Brańsk. Niestety ze względów zdrowotnych nie wszyscy zaproszeni mogli być obecni, w związku z tym Pan Wójt odwiedzi nieobecne pary osobiście.

50-lecie pożycia małżeńskiego

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale ,,Złote Gody'' to Jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną w intencji Jubilatów i ich rodzin. Następnie Wójt Gminy Brańsk, Pan Andrzej Jankowski serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości. Za ofiarną miłość i przykład życia we dwoje Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę za Długoletnie Pożycie Małżeńskie medalami, które wręczył Wójt Gminy Brańsk - Andrzej Jankowski.

Po części oficjalnej były gratulacje, kwiaty, upominki oraz tradycyjna lampka szampana i tort. Zespół Ludowy ,,Mianka'' pod przewodnictwem Pana Wojciecha Ostrowskiego umilał czas Jubilatom i zaproszonym gościom.

Na zakończenie Pan Wójt podziękował za liczne przybycie, oraz życzył, zdrowia, i szczęścia w otoczeniu najbliższych, podkreślając że te wspólnie przeżyte 50 lat to symbol miłości i wierności małżeńskiej, wzajemnego szacunku i zrozumienia a także trwałości rodziny.

Zdjęcia (5)