W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program Posiłek w szkole i w domu 2021

W 2021 roku Gmina Brańsk otrzymała wsparcie z programu „Posiłek w szkole i w domu”, w ramach którego Szkoła Podstawowa im. Por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie otrzymała 80 000,00 zł dofinansowania na zakup wyposażenia kuchni i jadalni. Dofinansowanie wynosi 80%, natomiast całkowita wartość zrealizowanego przedsięwzięcia wynosi 100 000,00 zł. z czego wkład własny Gminy Brańsk wynosi 20 000,00 zł

Jadalnia

Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie to jedyna szkoła na terenie gminy prowadząca własną kuchnię. Otrzymane wsparcie finansowe na zakup nowego wyposażenia usprawniło pracę stołówki i przyczyniło się do polepszenia jakości oferowanych przez szkołę posiłków, a tym samym zachęcenia większej liczby dzieci do korzystania z obiadów w szkole. Dzięki wsparciu z programu „Posiłek w szkole i w domu” Szkoła Podstawowa w Domanowie zakupiła m.in.: zmywarko-wyparzarkę, kuchnię elektryczną, patelnię elektryczną, dwukomorową obieraczkę do ziemniaków, kocioł warzelny elektryczny oraz zastawę stołową i meble do jadalni szkolnej. Przeprowadzono również drobne prace remontowe polegające na odmalowaniu ścian. W przyszłości będziemy ubiegać się również o dofinansowanie modernizacji jadalni w pozostałych placówkach oświatowych.

Zdjęcia (10)