W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Brańsk

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność...

Delegacja OSP Domanowo przed złożeniem kwiatów
W czwartek 11 listopada 2021 r. obchodziliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęto w Sanktuarium Maryjnym w Domanowie mszą świętą w intencji ojczyzny, następnie na placu przy krzyżu wspólnie odśpiewano hymn. W trakcie przemówienia Wójt Gminy Brańsk powiedział "11 listopada to data szczególna. To data, która przypomina nam o naszych korzeniach wolności i o pragnieniach, by żyć w demokratycznej Ojczyźnie. Miłość do kraju to pamięć o naszych przodkach. Nie można planować przyszłości bez pamięci o przeszłości. Dlatego pamiętajmy o tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę..." następnie delegacje złożyły kwiaty. Radę Gminy Brańsk reprezentowała P. Grażyna Płonowska Przewodnicząca Rady, Gminę Brańsk Wójt Gminy Brańsk Andrzej Jankowski, Zastęca Wójta Monika Falkowska oraz  Sekretarz Gminy Elżbieta Janina Szymańska.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}