W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

4 maja - Dzień Strażaka

4 maja Dzień Strażaka

4 maja – Dzień Strażaka

Jak co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Każdego dnia działają według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.  Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Tego dnia obchodzone jest również Święto Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

Z okazji Dnia Św. Floriana  Wójt Gminy Brańsk wszystkim strażakom jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Brańsk składa podziękowania za wieloletnią i ciężką pracę na rzecz społeczności lokalnej Gminy Brańsk. To dzięki zaangażowaniu jednostek OSP mieszkańcy gminy mogą czuć się bezpiecznie.

Z okazji Waszego święta życzę aby każdy dzień był źródłem siły w życiu codziennym, a także przynosił spełnienie oczekiwań i planów tak osobistych jak i zawodowych. Jesteście przykładem jak w dzisiejszych czasach można i należy pełnić swoje obowiązki.