Częściowy odbiór zadania „Przebudowa stacji uzdatniania wody na terenie Gminy Brańsk”
W dniu 30 maja 2025 r. odbył się częściowy odbiór zadania pn.: „Przebudowa stacji uzdatniania wody na terenie Gminy Brańsk” dofinansowanego z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
W ramach zakończonego I etapu, którego wartość wyniosła 3 188 652,00 zł wykonano m.in.:
Stacja Uzdatniania wody Kalnica:
- budowę dwóch zbiorników wyrównawczych o poj. 100 m3,
- przebudowę studni głębinowych,
- przebudowę i automatyzację układu technologicznego,
- dostarczono i zamontowano nowe urządzenia technologiczne,
Stacja uzdatniania wody Koszewo:
- projekt sieci wodociągowej Koszewo – Dębowo
- sieć wodociągową Koszewo – Dębowo
Wykonawcą zadania jest: Automatyka Arkadiusz Czyżewski z siedzibą w Świerże-Leśniewek. Funkcję inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pełni Pan Andrzej Mariusz Klimaszewski.
Kwota przyznanego dofinansowania to 7 739 884,54 zł
Wartość robót budowlanych to 8 599 871,71 zł