W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dożynki Diecezjalne 11 września 2021 r. Ciechanowiec

Chcemy dziękować za rolników, za ich rodziny, za polskie gospodarstwa, za łąki i pola. Za zebrane w tym roku ziarna i za wypiekany z nich chleb, za miłość ludzi rozumiejących swoją pracę jako służbę na rzecz bliźnich – powiedział bp Piotr Sawczuk 11 września 2021 r. na Diecezjalnych Dożynkach w Ciechanowcu.

Dożynki Diecezjalne

Dożynki Diecezjalne odbyły się 11 września 2021 r. w Ciechanowcu. Dożynki to Dziękczynienie za plony jakie udało się zabrać w bieżącym roku oraz wspólna modlitwa. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił bp Piotr Sawczuk. ,,Gromadzimy się, aby przeżyć diecezjalne dziękczynienie za zbiory w Ciechanowcu, jednym z najstarszych miast Podlasia, leżącym nad Nurcem i otoczonym przepiękną przyrodą, obfitującą w zioła, trawy, zboża, warzywa i owoce” – zauważył bp Piotr Sawczuk. Następnie odwołał się do błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił, że ziemię oprawia się nie tyle przez pracę i nawożenie, co przez miłość, a więc najważniejszy jest tu element duchowy. ,,My chcemy budować na skale Chrystusowej Ewangelii i na skale polskiej tradycji. Piękne wieńce, wykonane z wielką starannością i artystycznym talentem obrazują pracowitość naszych rolników, ale i to, że ich serca wyrywają się ku Panu. Niech On im błogosławi i niech ich strzeże” – zaznaczył. Gminę Brańsk reprezentowały parefie: Chojewo, Domanowo, Szmurły i Klichy. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Komisja przyznała wyróżnienie parafii w Szmurłach a Koło Gospodyń Wiejskich ,,Przypyszanki” z Przybyszowa wyróżniło wieniec z par. Klichy. Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy talentu artystycznego, pracowitości oraz cierpliwości przy wykonywaniu wieńców.

Materiały

Dożynki Diecezjalne Ciechanowiec 2021

Zdjęcia (9)