W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie noworoczne sołtysów z dekanatu bielskiego, brańskiego i hajnowskiego z Biskupem Drohiczyńskim ks. dr Piotrem Sawczukiem

W dniu 21 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie noworoczne sołtysów z dekanatu bielskiego, brańskiego oraz hajnowskiego z Jego Ekscelencją Ks. Biskupem. Organizatorami tego spotkania byli Wójt Gminy Brańsk Andrzej Jankowski oraz ks. dr Andrzej Ulaczyk - dziekan i proboszcz brańskiej parafii.

Święcenie opłatka podczas spotkania noworocznego z sołtysami

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:30 w parafii Wniebowzięcia Najświętrzej Maryi Panny w Brańsku powitaniem Jego Ekscelencji ks. Biskupa przez Wójta Gminy Brańsk Andrzeja Jakowskiego oraz Przewodniczącą Rady Gminy Brańsk Grażynę Płonowską, następnie głos zabrał ks. dr Piotr Sawczuk Biskup Drohiczyński, który odprawił mszę świętą w intencji zebranych oraz udzielił błogosławieństwa. Po mszy świętej do wspólnego kolędowania zaprosił wszystkich Zespół Ludowy MIANKA z Mnia z P. Wojciechem Ostrowskim. Na zakończenie spotkania Jego Ekscelencja ks. Biskup poświęcił opłatek, którym wszyscy zebrani mogli się przedzielić i złożyć sobie życzenia. W spotkaniu uczestniczyli sołtysi, przewodniczący osiedli z dekanatu bielskiego, brańskiego oraz hajnowskiego,  Wójtowie z sąsiednich gmin, Radni Gminy Brańsk  a także ks. prałat mgr Zbigniew Niemyjski, ks. dr Krzysztof Napiórkowski, ks. mgr Robert Figura.

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}