W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok

Trwa Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok, który będzie realizowany do 31 grudnia 2022 r. Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia.

Korpus Wsparcia Seniorów

Korpus w tegorocznej edycji ma na celu zapewnienie możliwości bezpiecznego funkcjonowania seniorów w ich miejscu zamieszkania poprzez nawiązanie współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi skupiającymi środowiska młodzieżowe, a także wolontariuszami.

Program skierowany jest do osób powyżej 65 roku życia, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Program będzie realizowany w terminie od dnia 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r.

Realizacja programu obejmuje swoim zakresem dwa moduły:

  • Moduł I, angażujący do jego realizacji wolontariuszy, w tym również działaczy środowisk młodzieżowych i obywatelskich, świadczących codzienną pomoc osobom potrzebującym wsparcia.
  • Moduł II, mający na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość.

W ramach projektu Gmina Leżajsk pozyskała środki finansowe na zakup nieodpłatnych urządzeń elektronicznych ( w formie zegarka ) pozwalających na monitorowanie funkcji życiowych. Urządzenie wyposażone jest w przycisk alarmowy SOS oraz funkcję pomiaru temperatury ciała, ciśnienia, pulsu, saturacji, a także lokalizacji.  Teleopaska umożliwia kontakt z ratownieniem medycznym przez 24 godziny na dobę.  

Udział w programie jest bezpłatny. 

 

Więcej informacji:

  1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Leżajsku, tel 17 240 61 41 / 17 240 61 43
  2. Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022
  3. Informator program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

 

 

Materiały

Informator​_Korpus​_Wsparcia​_Seniorów​_2022
Informator​_Korpus​_Wsparcia​_Seniorów​_2022.pdf 0.63MB
Program​_Korpus​_Wsparcia​_Seniorów​_2022-1
Program​_Korpus​_Wsparcia​_Seniorów​_2022-1.pdf 0.56MB
{"register":{"columns":[]}}