W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ruszył nabór wniosków o dotacje do 20 tys. zł na cyfryzację klubów seniora

Wystartowały dwa konkursy ministra cyfryzacji na cyfrowe kluby seniora. Podmioty działające na rzecz osób starszych będą mogły wykorzystać dotację na nowe sprzęty. O dofinansowanie wspierające edukację cyfrową seniorów mogą ubiegać się samorządy i organizacje pozarządowe.

Cyfryzacja Klubów Seniora

Minister cyfryzacji ogłosił konkursy na dofinansowanie przedsięwzięcia polegającego na doposażeniu stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów, pod nazwą „Cyfrowe Kluby Seniora”.

Dzięki Cyfrowym Klubom Seniora osoby starsze dowiedzą się, jak bezpiecznie cieszyć się dobrodziejstwem internetu. Upowszechnienie i rozwijanie kompetencji cyfrowych seniorów jest bardzo ważne. Dzięki umiejętności korzystania z internetu seniorzy mogą mieć kontakt z bliskimi, robić zakupy, korzystać z bankowości elektronicznej, oglądać filmy. 

O wsparcie finansowe w pierwszym z nich mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego (placówki typu senior plus, w tym dzienne domy senior plus i kluby senior plus). Wnioski o dofinansowanie należy składać w terminie 30 dni od dnia (2 września br.) ukazania się ogłoszenia o konkursie. W drugim konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, a także inne uprawnione podmioty działające na rzecz osób starszych. Termin składania ofert upływa 26 września 2022 r.

W obu konkursach dofinansowanie na jedną placówkę nie może przekroczyć 20 tys. zł. Uzyskaną dotację będzie można wykorzystać na zakup nowych sprzętów elektronicznych w celu rozwijania i upowszechniania kompetencji cyfrowych seniorów. 

 

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/ruszyl-nabor-wnioskow-o-dotacje-do-20-tys-zl-na-cyfryzacje-klubow-seniora

{"register":{"columns":[]}}