W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sadzenie drzew miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności

Posadzone drzewka miododajne, dookoła zielona trawa pokryta śniegiem. W oddali domy oraz drzewa, z prawej strony droga asfaltowa.

W 2023 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego po raz dziewiąty realizuje działania w ramach Kampanii informacyjno - edukacyjnej pn.: „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”. Jednym z nich jest zadanie pn.: „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim”.

Działanie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego z terenu naszego województwa, które corocznie, licznie odpowiadają na zaproszenie do udziału w akcji. W tym roku do zadania zgłosiły się 102 podmioty.

Gmina Leżajsk ponownie wzieła udział w inicjatywie sadzenia drzew i krzewów miododajnych. W sumie 50 sztuk otrzymanych drzew i krzewów miododajnych zostało zasadzonych na terenie sołectwa Maleniska.

Inicjatywa sadzenia drzew miododajnych ma na celu promowanie idei ochrony środowiska oraz zwiększanie liczby roślin miododajnych. Takie przedsięwzięcia przyczyniają się do utrzymania różnorodności biologicznej i zapewnienia odpowiednich źródeł pożywienia dla zapylaczy, takich jak pszczoły, trzmiele, motyle oraz liczne inne gatunki owadów.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}