W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakup umundurowania i rekwizytów dla jednostek straży grobowych z terenu gminy Leżajsk

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej pragnie poinformować, że zakończył realizację projektu pn. ,,Zakup umundurowania i rekwizytów dla jednostek straży grobowych z terenu gminy Leżajsk” . Całkowity koszt projektu wynosi 178 823,34 zł.

Na zdjęciu widoczna jest grupa maszerujących Turków w mundurach

Wspomniany projekt  otrzymał wsparcie finansowe w ramach podddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego  PROW na lata 2014-2020 w wysokości 161 365,00 złotych i realizowany  był  na podstawie Umowy o przyznaniu pomocy Nr  00923-6935-UM0911558/19  zawartej  04.10.2019r. w Rzeszowie z Województwem  Podkarpackim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.        

Wymagany wkład własny w kwocie 17 458,34 zł pozyskaliśmy w formie dotacji  dzięki przychylności Wójta Gminy Krzysztofa Sobejko oraz Rady Gminy Leżajsk.

Efektem końcowym naszego projektu jest wyposażenie straży grobowych z Giedlarowej, Dębna, Biedaczowa, Przychojca i Wierzawic  w następujące elementy umundurowanie i rekwizyty:

- marynarki  wraz z usługą obszycia 71 szt.                                                                                                      
- spodnie 46 szt.                  
- czapki 81  szt.
- szable 60 szt.
- koalicyjki 66 szt.

- pasy -66 szt.
- halabardy 4 szt.

Nasze straże grobowe odzyskały swój historyczny  blask i wygląd. Wierzymy, że przez wiele kolejnych lat cieszyć  będą swoim widokiem mieszkańców naszej gminy zarówno  w trakcie wart, paradnych musztr jak i gminnych oraz ogólnopolskich przeglądów.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Giedlarowa  przy współpracy  z przedstawicielami poszczególnych miejscowości  Łukaszem Fleszarem,  Kazimierzem Krawcem, Rafałem Kalińskim, Adamem Chudym. Nad całością  działań czuwał koordynator Dariusz Mędrek.

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Giedlarowej pragnie podziękować Pani Magdalenie Niemczyk - Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy”, za pomoc w przygotowaniu projektu oraz w jego rozliczeniu.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}