W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Dowody osobiste

Wniosek o wydanie dowodu osobistego

WAŻNE!

Sprawę dotyczącą złożenia wniosku o dowód osobisty można załatwić przez internet Wystarczyć skorzystać z usług online na stronie internetowej LINK  lub poprzez serwis mObywatel przy czym po złożeniu wniosku w terminie 30 dni należy udać się do urzędu do którego wniosek został wysłany w celu złożenia odcisków palców i wzoru podpisu w przeciwnym razie  wniosek nie zostanie zrealizowany.

Można też złożyć wniosek w dowolnie wybranym urzędzie gminy.

Nie musisz wtedy przygotowywać żadnego papierowego wniosku. Urzędnik przygotuje twój wniosek w systemie na podstawie danych, które podasz, i danych z rejestru PESEL.

Wymagane dokumenty

1. Aktualna fotografia o wymiarach 35x45 mm.

2. Dotychczasowy dowód osobisty. W przypadku utraty - paszport.

Opłaty

Brak

Gdzie załatwię sprawę?

Departament Obsługi Mieszkańców (Wydział Ewidencji Ludności i Działalności Gospodarczej) 

Jak umówić się na wizytę?

Wizyty odbywają się wg. kolejności pobranego numeru w biletomacie i są one realizowane codziennie do godz. 14.00

Mobilna usługa w celu złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego

Wymagane dokumenty

Fotografia  o wymiarach 35×45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, z zachowaniem symetrii w pionie.

Dla kogo dedykowana jest usługa?

Usługa dedykowana jest osobom, które nie mogą same przybyć do Urzędu Miasta Chełm z powodu choroby, niepełnosprawności lub innej niedającej się pokonać przeszkody.

Procedury przebiegać będą tak jak w urzędzie, z tą różnicą, że to przedstawiciel urzędu uda się z mobilną stacją w miejsce pobytu obywatela i u niego dokona wszelkich formalności.

Kontakt

82 564 01 47

{"register":{"columns":[]}}