W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świadczenia rodzinne dla obywateli Ukrainy

zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

W związku z przedłużeniem do 30 września 2025 roku terminu legalnego pobytu w Polsce obywatelom Ukrainy, którzy przybyli w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, przedłuża się prawo do świadczeń opiekuńczych związanych z niepełnosprawnością oraz prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków w okresie zasiłkowym 2023/2024. Zmiana decyzji w tych sprawach nastąpi z urzędu.
Obywatele Ukrainy, którzy mają przyznany zasiłek rodzinny na dzieci, które uczą się lub rozpoczną naukę w szkole od września 2024 r., mogą najpóźniej do 31 października 2024 r. ubiegać się o ustalenie prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 lub rocznego przygotowania przedszkolnego. Ustalenie prawa do dodatku możliwe jest wyłącznie na wniosek rodzica, opiekuna prawnego lub opiekuna tymczasowego dziecka.

{"register":{"columns":[]}}