W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bon energetyczny

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Realizatorem zadania jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku. 

Wnioski o przyznanie świadczenia należy składać od 1 sierpnia do 30 września 2024 r.
Formularz wniosku będzie dostępny w MOPS przy ul. Koszalińskiej 89 lub w Punkcie Obsługi Interesanta przy ul. Wiejskiej 4 oraz zamieszczony na stronie internetowej Ośrodka po opublikowaniu wzoru wniosku przez ministra właściwego do spraw energii.

Obsługa wniosków będzie odbywać się przy ul. Koszalińskiej 89, w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, piątek: 800 - 1300
  • czwartek: 1100 - 1600

Bon energetyczny będzie wypłacany jednorazowo i przysługuje jeżeli wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu za rok 2023 na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 2500 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1700 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wysokości bonu energetycznego:

  • jednoosobowe gospodarstwo domowe - 300 lub 600 zł*
  • gospodarstwo 2-3 osobowe - 400 lub 800 zł* 
  • gospodarstwo 4-5 osobowe - 500 zł lub 1000 zł* 
  • gospodarstwo 6 i więcej osobowe - 600 zł lub 1200 zł*

Podwyższona kwota bonu energetycznego przysługuje gdy główne źródło ogrzewania zasilane jest energią elektryczną. 

W przypadku bonu energetycznego obowiązuje zasada „złotówka za złotówkę” tj. świadczenie będzie przyznawane nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota bonu będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota bonu energetycznego będzie wynosić 20 zł.

Szczegółowe informacje w zakładce: Załatw sprawęBon energetyczny

Podstawa prawna: ustawa z dnia 23 maja 2024 r. o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ciepła systemowego (Dz. U. poz. 859).

{"register":{"columns":[]}}