Nowoczesne technologie
-
Internet dzieci (2025)Jest to pierwszy raport na temat aktywności polskich dzieci i młodzieży w Internecie.
-
Urządzenia mobilne w uczeniu się i nauczaniu (2024)Raport dostarcza informacji na temat wyników badań mających na celu identyfikację najważniejszych tendencji w zakresie wykorzystania technologii mobilnych do uczenia się i nauczania.
-
Polacy o sztucznej inteligencji (2024)Publikacja dostarcza informacji na temat opinii Polaków dotyczącej sztucznej inteligencji, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, robotyzacji.
-
Wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji (2024)Sztuczna inteligencja w edukacji zaczyna odgrywać coraz większą rolę.
-
Stan infrastruktury informatycznej w szkołach (2024)Oceny infrastruktury informatycznej w wybranych szkołach w Polsce dokonano od 15 lutego do 29 marca 2024 r. z wykorzystaniem kwestionariusza ankiety opublikowanej w Internecie.
-
Nauczanie informatyki w szkołach w Europie. Raport Eurydice (2024)Raport przedstawia analizę umiejscowienia informatyki w edukacji szkolnej.
-
Barometr cyberbezpieczeństwa. Na fali czy w labiryncie regulacji? (2024)Jest to siódma edycja raportu na temat cyberbezpieczeństwa stworzonego z myślą o podniesieniu świadomości i rozwijaniu umiejętności skutecznego zarządzania bezpieczeństwem informatycznym w obliczu dynamicznie zmieniającej się scenerii zagrożeń w cyberprzestrzeni.
-
Cyfrowa szkoła 4.0 (2024)Publikacja ma na celu ocenę stopnia transformacji cyfrowej edukacji w szkołach publicznych w Polsce oraz wskazanie wyzwań związanych z tym procesem.
-
Polska edukacja w cieniu AI (2024)Raport jest obszerną publikacją przygotowaną przez Collegium Da Vinci we współpracy z ekspertami mającą na celu ocenę wykorzystania narzędzi i aplikacji opartych na AI w procesie uczenia się.
-
Bezpieczeństwo cyfrowe Polaków (2024)Raport powstał w celu dostarczenia informacji na temat wszelkich prób nadużyć popełnianych w sieci – wyłudzania informacji oraz identyfikacji grup wiekowych zagrożonych tym działaniem.