W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Akredytacja Erasmusa w sektorze Edukacja szkolna

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach otrzymało 31 stycznia 2023 r. Akredytację Erasmusa w sektorze Edukacja szkolna na lata 2023-2027 przyznaną przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

baner akredytacja Erasmus

Co oznacza otrzymanie Akredytacji?

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji potwierdziła tym dokumentem, że międzynarodowy rozwój ŚCDN zaplanowany na najbliższe lata  będzie realizowany zgodnie z najwyższymi organizacyjnymi 
i merytorycznymi standardami programu Erasmus+. 

To wyróżnienie umożliwia nam uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1, co oznacza składanie przez naszą placówkę do Agencji Narodowej tylko krótkiego wniosku budżetowego.

Akredytacja jest także gwarancją regularnego otrzymywania dofinasowania na działania związane z mobilnościami w ramach programu Erasmus+.

Obszary działań międzynarodowych 

Na lata 2023-2027 został zaplanowany udział pracowników ŚCDN w międzynarodowych kursach doskonalących i obserwacji pracy w następujących obszarach:

  1. Podniesienie umiejętności  komunikacji w języku angielskim wśród pracowników ŚCDN.
  2. Doskonalenie kompetencji kadry merytorycznej ŚCDN z zakresu przygotowania szkół ogólnodostępnych do wdrożenia edukacji włączającej.
  3. Wzrost kompetencji pracowników ŚCDN w dbaniu o własny dobrostan zawodowy.
     

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}