W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Odbyło się spotkanie dotyczące konsultacji społecznych ws. wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Chełm

Zdjęcie przedstawia jedną osobę, która stoi wewnątrz budynku i mówi gestykulując rękami

1 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Chełm w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Chełm.

Podczas spotkania przedstawiciele zewnętrznego podmiotu zaprezentowali wnioski ze swoich prac nad wyznaczeniem obszarów zdegradowanych i rewitalizacji. Działania były realizowane wspólnie z Urzędem Miasta oraz na podstawie określonych w ustawie wskaźników (m.in. społecznych, gospodarczych lub przestrzenno-funkcjonalnych).

W ten sposób wyznaczane były obszary kwalifikowane jako zdegradowane, czyli takie, na których - pod kątem wspomnianych wskaźników - zidentyfikowano stan kryzysowy w kontekście zjawisk m.in. społeczno-gospodarczych czy przestrzennych. Więcej o obszarach zdegradowanych - TUTAJ.

Wyznaczenie obszarów zdegradowanych oraz rewitalizacji będzie niezwykle istotne pod kątem późniejszego ubiegania się o środki zewnętrzne, np. z funduszy unijnych, na działania aktywizujące lub inwestycyjne danego terenu.

- Za nami pierwsze konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenia terenów zdegradowanych i rewitalizacji na terenie naszego miasta. Na podstawie dobranych wskaźników wskazane zostały obszary osiedli Dyrekcja Górna oraz Śródmieście, a także - po uwzględnieniu sugestii przewodniczących rad osiedli - podobszary na osiedlach Cementowni oraz Dyrekcja Dolna. Teraz przed nami kontynuacja prac w tym zakresie. Wyznaczenie terenów zdegradowanych i rewitalizacji to istotna kwestia pod kątem przyszłego ubiegania się o środki zewnętrzne na m.in. działania społeczne w zakresie aktywizacji czy też inwestycje w tych obszarach. Dziękuję mieszkańcom za liczny udział oraz głosy w dyskusji - mówi Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm, który uczestniczył w spotkaniu.

Radosław Wnuk, dyrektor Departamentu Architektury, Geodezji i Inwestycji, podkreśla z kolei, że w toku dalszych prac organizowane będą kolejne spotkania. - Zależy nam na tym, by w całym procesie uczestniczyli mieszkańcy - mówi. - Zachęcamy również do wypełniania ankiety konsultacyjnej, która dostępna jest na miejskiej stronie internetowej (LINK). Można to zrobić do 27 lutego - dodaje.

O postępach prac będziemy informować.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}