W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Knoxville

Eastward view of the skyline of downtown Knoxville, Tennessee

Knoxville to miasto położone w Stanach Zjednoczonych, które w okresie swej historii przekształciło się z przygranicznej placówki w jedno z najbardziej znaczących metropolii w południowo-wschodniej części kraju.

Tereny otaczające Knoxville oferują szereg turystycznych wypraw po regionie wschodniego Tennessee. Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc jest przyrodniczy Park Narodowy Great Smoky Mountains, który został utworzony w 1926 roku. Na obszarze ponad 500 tys. akrów zadrzewionych stoków górskich, opadających ku strumieniom, porasta dziewiczy las. Urozmaicone środowisko przyrodnicze, różnorodność fauny i flory dały parkowi status międzynarodowego Rezerwatu Biosfery.

Knoxville pełni również funkcję ośrodka uniwersyteckiego. Stanowi siedzibę Uniwersytetu Tennessee.

{"register":{"columns":[]}}