W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ciekawe miejsca

Poznaj interesujące miejsca rekreacji w powiecie

Kryta pływalnia w Czarnieckiej Górze

Nowoczesna pływalnia funkcjonująca przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze, z której mogą korzystać wszyscy chętni. Posiada dwie niecki basenowe: sportową i rekreacyjną, z biczami wodnymi. Cały obiekt jest klimatyzowany, wentylowany i nagłośniony, woda basenowa zaś jest uzdatniana poprzez proces ozonowania.

Czas pobytu na basenie liczony jest z dokładnością do 1 minuty poprzez elektroniczny system obsługi klienta, za pomocą pasków z elektronicznym czytnikiem.

Lobo Racing - tor motocross

Tor motocross Lobo Racing znajduje się w pobliżu miejscowości Przybyszowy. Długość toru to ok. 1550 m, nawierzchnia średnio-twarda. Szerokość jak na licencjonowanym torze do Mistrzostw Polski.

Prowadzący tor to ludzie łączący pasję z pracą, których celem jest stworzenie miejsca, które zapewni pasjonatom motocykli pełny zakres usług: od serwisowania sprzętu po profesjonalne szkolenie z jazdy pod okiem licencjonowanego trenera PZM. Ponadto na torze organizowane są zawody Mistrzostw Polski Strefy Centralnej.

Specyfikacja toru: 10 skoków o różnej trudności, elementy do nauki tłumienia oraz scrubów. Dodatkowo jest sekcja rytmów oraz prosta a'la James Bubba Steward.

Lodowisko

Wszystkich miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy na lodowisko, które funkcjonuje w Końskich na terenie boiska „Orlik" przy ul. Południowej. Sztuczna tafla ma wymiary 30 na 15 metrów. Z obiektu korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew. Najmłodsi, początkujący adepci jazdy na łyżwach mogą skorzystać ze specjalnych chodzików ułatwiających naukę. Wstęp na obiekt jest bezpłatny. 

Mini Golf EMI

Mini-Golf to pomysł na miłe spędzenie wolnego czasu dla każdego. Przez to, że gra opiera się na elementach rywalizacji jest ciekawa grą, zapewniającą rozrywkę całej rodzinie. Grając w mini-golfa można przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Szczególnie istotne jest to, że w minigolfa można grać w każdym wieku. To sport, który nie wymaga pośpiechu, liczy się w nim liczba uderzeń wykonanych przez zawodników w celu trafienia piłeczką do dołka. Na każdym polu zawodnik musi pokonać inny rodzaj przeszkód i utrudnień.

Właściciele Mini Golfa zapraszają też do Chałupy pod Świerkami. To niepowtarzalne miejsce, na jego klimat składa się każdy wypracowany szczegół lokalu: starodawny kredens, łóżko i sofa z początku ubiegłego wieku, bar ze starego dębowego drzewa, liczne starocie, zabytkowe bibeloty i fotografie.

Park Linowy Kamrat w Sielpi

Park linowy Kamrat to system platform, zawieszonych na drzewach, połączonych różnymi przeszkodami (tyrolkami, mostkami, linami). Bawić się w nim mogą wszyscy, bez żadnego doświadczenia, zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze. Park linowy zapewnia niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu. Jest to wspaniała forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy zabaw uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości czy strachu.

Przed wyjściem na wybraną przez siebie trasę należy zapoznać się z regulaminem oraz przejść krótkie szkolenie z zakresu posługiwania się specjalistycznym sprzętem. Po przebyciu odcinka treningowego, nabraniu doświadczenia w asekuracji, można spróbować swoich sił pokonując trasy:

  • Kapitan Hak - zbudowana z myślą o dzieciach, na wysokości 2,5 metra, do pokonania 12 przeszkód
  • Wyspa Skarbów - umożliwia podróż wśród drzew z wysokości 4 m do 2 m, dla osób o wzroście min. 140 cm
  • Czarnobrody - zbudowana na wysokości 5,5 metra, do pokonania przygotowano 17 przeszkód
  • trasę Bocianie gniazdo - najtrudniejsza i najwyższa poprowadzona na wysokości 8,5 m, powstała głównie z myślą o osobach dorosłych.

Pływalnia Miejska w Końskich

Pływalnia Miejska oferuje pełen wachlarz usług swoim klientom. Tu nie tylko popływamy w basenie, ale mamy także możliwość skorzystać z jacuzzi i hydromasaży. Jest też sauna fińska, łaźnia parowa, grota solna i kriokomora. Na półpiętrze czekają siłownia z widokiem na nieckę basenu oraz nowoczesne urządzenia fitroll do masażu. Chętni mogą spróbować swoich sił w grze w bilard.

Instruktorzy pływania i trenerzy prowadzą naukę pływania dla dzieci, dorosłych i seniorów, zajęcia aerobiku oraz gimnastyki. 

Stajnia Artystyczna Marcinków

Stajnia Artystyczna Marcinków oferuje wypoczynek zarówno dla leniwych, spragnionych ciszy i spokoju, jak i dla osób aktywnych, lubiących zdobywać nowe umiejętności.

Położenie Marcinkowa wśród pól i lasów sprzyja spacerom, nordic walking, wycieczkom rowerowym i konnym, grzybobraniom, a w zimie - jazdom na nartach biegowych. Oferta Stajni Artystycznej obejmuje zarówno pobyty indywidualne (do 6 osób), w tym wypoczynek weekendowy, jak i pakiety specjalne:

  • dla miłośników zwierząt "Zabierz swojego pupila na wakacje" pobyt dla osób przyjeżdżających z własnym psem, kotem, a nawet koniem (w takich przypadkach zapewniony zostaje zwierzęciu boks, całodobowe wyżywienie i obsługa);
  • pakiet "Zostań farmerem" - dla osób zainteresowanych życiem na wsi, pracami polowymi i hodowlą koni - w zależności od pory roku można spróbować swych sił w pracy przy sianokosach, żniwach oraz w codziennej opiece nad końmi;

Cyklicznie odbywają się też koncerty i spotkania kulturalne, z udziałem artystów zaprzyjaźnionych z właścicielami Stajni. W ofercie obiekty znajdują się też spotkania edukacyjne dla młodzieży i dorosłych tj. warsztaty artystyczne, warsztaty wokalne, wykłady z hodowli i psychologii zwierząt oraz spotkania o tematyce przyrodniczej;

Stajnia Fullmet

Stajnia Fullmet znajduje się w miejscowości Piła, koło Końskich. Położona jest wśród malowniczych łąk i lasów województwa świętokrzyskiego w północnej części Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. 

Stajnia posiada: 35 dużych murowanych, przestronnych boksów, karuzelę, ciepłą halę ze specjalnym podłożem, dwa place zewnętrzne do jazdy, myjkę dla koni z ciepłą i zimną wodą, padoki, siodlarnię, posiada również 5 hektarów pastwisk.

Właściciele stajni dbają o szeroki wachlarz usług na bardzo wysokim poziomie. Nauka jazdy konnej, treningi sportowe i zajęcia z hipoterapii odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry. Prowadzony jest również profesjonalny pensjonat dla koni.  

Stajnia Zaleście

Stajnia Zaleście znajduje się w miejscowości Skrzyszów w województwie świętokrzyskim. Oddalona jest od Końskich i Opoczna o około 13 km. Położona w otoczeniu przepięknych lasów i łąk, z dala od dróg i zabudowań sprzyja organizacji imprez plenerowych oraz przejażdżek konnych.

Stajnia nastawiona jest przede wszystkim na prowadzenie pensjonatu dla koni oraz naukę jazdy konnej. Otoczona jest łąkami o powierzchni ponad 20ha, dlatego konie przebywające w stajni przez cały okres wypasu mają dostęp do świeżej trawy. Właściciele uzyskali dla gospodarstwa certyfikat Gospodarstwa Ekologicznego dlatego trawy, siano oraz zboża którymi karmione są konie pochodzą z własnych upraw, są zdrowe oraz posiadają najwyższą jakość.

Odwiedzając stajnię można poznać tajniki wiedzy o koniach oraz zaznać jazdy na końskim grzbiecie. Osoby zainteresowane nauką jazdy konnej mają zapewnioną opiekę instruktora oraz miejsce do nauki tej szlachetnej dyscypliny. Konie, które noszą adeptów sztuki jeździeckiej są spokojne oraz dobrze ujeżdżone. Osoba, która uczy się jazdy konnej, ma możliwość obcowania z końmi nie tylko na ujeżdżalni, ale również w stajni, podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, karmienia oraz innych czynności. Wszystko to odbywa się w miłej, kameralnej atmosferze.

Tennis Klub Ósemka

Niedaleko Końskich, w Pomykowie-Koczwarze znajdują się bardzo dobre korty tenisowe. Możliwość wynajęcia kortów, nauki gry, serwisu i zakupu sprzętu.

Tenis Klub Ósemka to 3 profesjonalne korty tenisowe z pełnym zapleczem sanitarnym. Obok obiektu znajdują się parking, szatnia, altana i grill. Klub oferuje treningi i sparingi z trenerem tenisa, możliwość wypożyczenia sprzętu (rakiety, piłki, maszyna do wyrzucania piłek), a nawet rezerwacji całego obiektu.

Korty tenisowe w Końskich

Korty tenisowe w Końskich udostępnia Koneckie Towarzystwo Tenisowe. Oprócz tradycyjnej gry, można spróbować swych sił w organizowanych w sezonie otwartych turniejach tenisowych.

Na terenie obiektu dostępne są 3 korty o nawierzchni z mączki ceglanej oraz 1 kort asfaltowy. 

{"register":{"columns":[]}}