W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Obsługa osób z niepełnosprawnościami

Pomagamy w załatwieniu sprawy osobom doświadczających trwałych lub okresowych trudności w komunikowaniu się

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2012 r. ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) osoba głucha, niedosłysząca lub głuchoniewidoma, zwana osobą uprawnioną, chcąca  skorzystać z usług tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika przy załatwianiu spraw w Starostwie Powiatowym w Końskich powinna umówić termin wizyty dogodny dla osoby uprawnionej wraz z określeniem w jaki sposób i w jakim zakresie Urząd ma udzielić pomocy.  

Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

  • w  Kancelarii Ogólnej Starostwa lub do Biura Obsługi Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 730-1530,
  • telefonicznie – za pośrednictwem osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie pod nr telefonu: 41 26 04 700, 41 26 04 835 – Biuro Obsługi Klienta faksem na nr: 41 372 83 20 oraz pocztą elektroniczną na adres e-mail: starostwo@konecki.powiat.pl

W przypadku korzystania przez osoby uprawnione z pomocy tzw. Osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osoby uprawnione w celu ułatwienia porozumienia się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu sprawy wizyta w Starostwie Powiatowym w Końskich nie musi być zgłaszana.
 

Materiały

Wniosek o zapewnienie tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika
Wniosek​_tłumacz​_jmigowego.pdf 0.14MB
{"register":{"columns":[]}}