W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja”

673 982,21 zł
z funduszy norweskich EOG
dla Powiatu Hajnowskiego

logotypy funduszy norweskich oraz miasta Hajnówka

Projekt „Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja” realizowany w ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Projekt realizowany przez Gminę Miejską Hajnówka, w którym Powiat Hajnowski jest partnerem.

Zadania realizowane przez starostwo powiatowe:

Zadanie  polegające na utworzeniu w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce, przy współpracy z Centrum Energii Odnawialnej w Hajnówce, oddziału i klas specjalizujących się w tematyce niskiej emisji, zielonej energii, w tym OZE, przygotowującej specjalistów i techników do projektowania i montażu najnowszych rozwiązań technologicznych z zakresu OZE.

Usługa zewnętrzna polegająca na utworzeniu w budynkach i halach w kompleksie Zespołu Szkół Zawodowych pracowni demonstracyjnych, TechLabów, prototypowni, w których w ramach praktycznych zajęć uczniowie ZSZ będą testować nabyte umiejętności, sprawdzić faktyczne umiejętności wykonywania wyuczonego zawodu.

Zadanie polegające na opracowaniu we współpracy z Politechniką Białostocką założeń i planu działań na potrzeby utworzenia klas politechnicznych w hajnowskich szkołach średnich, w szczególności o profilach z zakresu projektowania, grafiki, architektury, nauk leśnych, informatyki, odnawialnych źródeł energii, w tym koszt delegacji, organizacji spotkań, opracowania nowego programu nauczania, dokształcenie nauczycieli, wymiana doświadczeń.

Usługa zewnętrzna dotycząca organizacji kursów i szkoleń dla nauczycieli szkół średnich, stworzenia     i obsługi siec współpracy i wymiana doświadczeń w zakresie uatrakcyjnienia oferty pozaszkolnej.

Usługi realizowane przez Centrum Energii Odnawialnej (jednostka powiatowa) polegająca na świadczeniu interesariuszom doradztwa z zakresu opracowania koncepcji instalacji fotowoltaicznej/grzewczej/termomodernizacyjnej, pomocy w złożeniu/rozliczeniu wniosku do programu „Czyste powietrze” oraz audytu zużycia energii/Kalkulator oszczędności/Kalkulator samowystarczalności - monitorowanie zużycia energii i rekomendacje odnośnie wprowadzenia zmian ograniczających zapotrzebowanie na energię.

Wartość projektu: 3,5 mln euro

Kwota dofinansowania zadań realizowanych przez starostwo powiatowe: 683 810,69 PLN

Projekt potrwa do kwietnia 2024 r.

Herb Powiatu Hajnowskiego - na zielono - żółtym tle żubr i dwa świerki

Hajnówka OdNowa- Zielona Transformacja

Projekt finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa

Materiały

Bezpłatne doradztwo w zakresie rozwiązań OZE
Strona projektu
Hajnówka OdNowa – zielona transformacja”, która obejmie również oświatę. Nauczyciele szkół średnich kontynuują szkolenia.
Hajnówka OdNowa – zielona transformacja”, która obejmie również oświatę.
Uczniowie z hajnowskich szkół średnich uczą się robić biznes w Hajnówce!
Unowocześniamy ofertę dydaktyczną hajnowskich szkół średnich!
Innowacyjność w planie lekcji w II LO z DNJB. Stawiamy na wiedzę i profesjonalizm przyszłych kadr
Fundusze norweskie w Powiecie Hajnowskim
Wyzwania cyfrowe w Powiecie Hajnowskim!
Zielone wyzwania w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce
Wiedza to start edukacji. Za Nami cykl szkoleń dla nauczycieli
Młodzież z hajnowskich szkół średnich uczy się robić biznes!
Cyfrowe wyzwania w planie lekcji w Białorusie!
Co szumi w Puszczy? Nauczyciele z hajnowskich szkół średnich poznali przepis na udaną lekcję biologii
Inwestujemy w kapitał ludzki w ramach norweskiego grantu
„Zielona transformacja” w ZSZ w Hajnówce. Powstała pracownia OZE
Inwestujemy w kapitał ludzki w ramach norweskiego grantu
{"register":{"columns":[]}}