W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Innowacyjność w planie lekcji w II LO z DNJB. Stawiamy na wiedzę i profesjonalizm przyszłych kadr

03.03.2023

W planie lekcji w II LO z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce pojawiły się robotyka, grafika i zaawansowane programowanie. Nauka w ramach dodatkowych zajęć rozpoczęła się wraz z początkiem drugiego semestru i potrwa do końca roku. Organizacja dodatkowych warsztatów to efekt podpisanego porozumienia z Politechniką Białostocką pomiędzy uczelnią a samorządem powiatu, a w ujęciu horyzontalnym – pierwszy krok do poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły.

Stawiamy na wiedzę i profesjonalizm przyszłych kadr!
Robotyka, grafika i zaawansowane programowanie w II LO z DNJB

logotypy projektu

Zaawansowana wiedza z zakresu elektroniki, informatyki i cyfryzacji i to na poziomie studiów wyższych, jest w zasięgu ręki uczniów II LO! Zainteresowani uczniowie od lutego br. biorą udział w dodatkowych zajęciach, które otwierają przed nimi nowe możliwości – bo wiedza praktyczna, którą nabędą, przyda im się w dalszym etapie edukacji, na kierunkach ścisłych.

Celem realizacji zajęć, Starostwo Powiatowe w Hajnówce zakupiło dodatkowy, zaawansowany sprzęt. Podczas zajęć z robotyki uczniowie korzystają ze specjalistycznego zestawu edukacyjnego, wyposażonego m.in. w sensory zbliżeniowe, silnik diodowy i wyświetlacz LCD. Z kolei podczas zajęć z grafiki i zaawansowanego programowania mają do dyspozycji nowe komputery, tablety, interaktywny monitor dotykowy i wizualizer dotykowy. Zajęcia w II LO odbywają się pod patronatem rektora Politechniki Białostockiej.  To dopiero początek współpracy:

Dodatkowe lekcje w szkole mają charakter pilotażowy, docelowo we współpracy z Politechniką Białostocką planujemy wprowadzić zajęcia do oferty edukacyjnej szkoły na stałe. Zajęcia cieszą się dużą popularnością, będą odbywały się także w przyszłym roku szkolnym, także przed przyszłymi ósmoklasistami otwierają się nowe możliwości – mówi Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko.

Zajęcia z robotyki, grafiki i programowania zaawansowanego zostały zorganizowane w ramach projektu „Hajnówka OdNowa – zielona transformacja”.  Nowoczesne kształcenie i fachowe kadry – to jedne z wielu zadań, jakie stawiają przed sobą realizatorzy przedsięwzięcia. Przypomnijmy, gmina miejska Hajnówka pozyskała 3,5 mln euro z Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG oraz budżetu państwa na realizację tego wieloaspektowego projektu, którego wdrożenie docelowo zrewolucjonizuje kierunek rozwoju naszego miasta. Realizatorem projektu jest miasto Hajnówka, powiat hajnowski - partnerem.

Szkolenia nauczycieli, budowa nowoczesnej bazy dydaktycznej, nowe kierunki edukacji – to już się dzieje! Nie tylko w „Białorusie”. Więcej info wkrótce.

Katarzyna Miszczuk

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}