W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Oferta inwestycyjna Powiatu Hajnowskiego

Serdecznie zapraszamy Państwa do Powiatu Hajnowskiego - regionu  otwartego na nowe inwestycje, gdzie wieloletnia kultura i tradycja łączy się ze zrównoważonym rozwojem i ciągłym patrzeniem w przyszłość.

Sercem naszego powiatu jest Puszcza Białowieska – jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych Europy. To właśnie Puszcza – z Białowieskim Parkiem Narodowym, licznymi rezerwatami I pomnikami przyrody, szlakami turystycznymi prowadzącymi do najodleglejszych zakątków, ścieżkami dydaktycznymi – jest ogromną atrakcją naszego regionu. Cenne obszary przyrodniczo, kulturowo i krajobrazowo stanowią niepowtarzalną okazję do inwestowania w  turystykę, wypoczynek, zdrowie czy silver ekonomy.

Głównymi kierunkami inwestowania jest przemysł przyjazny dla środowiska naturalnego, handel i turystyka. Naszym atutem jest również położenie geograficzne blisko wschodniej granicy. Na naszym terenie funkcjonują przejścia graniczne z Białorusią: całodobowe, kolejowe towarowe w Siemianówce,  kolejowe towarowe w Czeremsze, drogowe przejście w Połowcach (także pojazdy ciężarowe do 7,5 t), turystyczne w Białowieży (ruch pieszy i rowerowy). Przygraniczne położenie to naturalnie dodatkowe rynki zbytu towarów oraz możliwość nawiązania międzynarodowej współpracy.

Chęć ciągłego zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej Powiatu Hajnowskiego skutkuje dynamicznymi zmianami w zakresie infrastruktury, systemów wspierania inwestycji a także usprawniania komunikacji z inwestorami. Zmiana ustawy z 2018 r. w sprawie zasad działania  Specjalnych Stref Ekonomicznych i program “Polska Strefa Inwestycji” daje naszemu regionowi dodatkowe wsparcie inwestycji w ramach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Powiat Hajnowski stwarza dobre warunki do prowadzenia działalności międzynarodowych korporacji jak i mniejszych przedsiębiorstw. Jesteśmy przekonani, że Powiat Hajnowski to dobra lokalizacja dla Państwa inwestycji.

Jesteśmy otwarci na inwestorów w dziedzinie przemysłu przyjaznemu środowisku naturalnemu, handlu i usług.

Gwarantujemy wszechstronną pomoc w wyborze odpowiedniej lokalizacji terenu, szybkie załatwienie

formalności i sprawne uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych.

Zapraszamy do Nas!

Andrzej Skiepko - Starosta Hajnowski

Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka

Lucyna Smoktunowicz - Wójt Gminy Hajnówka

Aleksander Sielicki – Burmistrz Miasta Kleszczele

Jarosław Gołubowski - Wójt Gminy Narewka

Leon Małaszewski- Wójt Gminy Dubicze Cerkiewne

Jerzy Wasiluk – Wójt Gminy Czeremcha

Jerzy Wasiluk – Wójt Gminy Czyże

Materiały

Prezentacja Tereny Inwestycyjne
Prezentacja​_Tereny​_Inwestycyjne.ppt 18.09MB
Prezentacja tereny inwestycyjne
Prezentacja​_Tereny​_Inwestycyjne.pdf 3.81MB
Zasady udzielania wsparcia na obszarze zarządzanym przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.
Prezentacja​_Prezes​_Zarządu​_SSSE​_SA​_14122022.pptx 5.40MB
BGK - partner wspierający regionalną przedsiębiorczość
prezentacja​_BGK.pptx 11.37MB
{"register":{"columns":[]}}