W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zachowanie ważności niektórych orzeczeń o niepełnosprawności oraz orzeczeń o stopniu niepełnosprawności. Informacja

Ustawa z dnia 19 grudnia 2023 r. o szczególnych rozwiązaniach służących zachowaniu ważności niektórych orzeczeń o niepełnosprawności oraz orzeczeń o stopniu niepełnosprawności. 

Ważność orzeczeń o niepełnosprawności przedłożona do 30 września 2024 r. Ustawa przedłużająca ważność orzeczeń o niepełnosprawności weszła w życie 30 grudnia 2023 r.

Orzeczenia o niepełnosprawności, których ważność upłynęła po 5 sierpnia 2023 r., a także orzeczenia których ważność przedłożono podczas epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego, są ważne do 30 września 2024 r., jednak nie dłużej niż do dnia w którym nowe orzeczenie o niepełnosprawności albo nowe orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, stanie się ostateczne.

{"register":{"columns":[]}}