W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wolontariusze z niemieckiego Sindelfingen pomagają uchodźcom w Chełmie

Zdjęcie przedstawia sześć osób stojących wewnątrz budynku. Pięć z nich ma żółte kamizelki, a jedna czarny mundur strażacki. Wszystkie osoby mają na twarzach białe maseczki.

Ponad dwa tygodnie temu burmistrz Sindelfingen Bernd Vöhringer przybył do Chełma, aby na miejscu zapoznać się z sytuacją związaną z napływem uchodźców uciekających przed wojną. W efekcie, chcąc wesprzeć działania chełmskiego samorządu oraz mieszkańców, przedstawiciele niemieckiego miasta skierowali do Niedźwiedziego Grodu pomoc. Sindelfingen to miasto partnerskie Chełma.

Od dwóch tygodni w naszych punktach pomocy uchodźcom (hala MOSiR, Centrum Pomocy Humanitarnej, Dworzec PKP) działa grupa z Sindelfingen, która pomaga zaopiekować się osobami uciekającymi przed wojną na Ukrainie. Wolontariusze nie tylko pomagają w przyjmowaniu uchodźców, ale również realizują zadania organizacyjne i prace porządkowe.

Wsparcie ma charakter rotacyjny. Od połowy marca, co tydzień, w naszych punktach recepcyjnych pomaga grupa z Sindelfingen. W tym momencie na miejscu przebywa 13 osób z Niemiec. To zarówno przedstawiciele tamtejszego ratusza, jak i stowarzyszeń lub organizacji pozarządowych.

Sindelfingen przeprowadziło również inne działania na rzecz pomocy uchodźcom: prowadzono m.in. zbiórki darów i organizowano ich transporty do Chełma.

Dziękujemy za wsparcie!

{"register":{"columns":[]}}