W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Zdjęcie przedstawia lisa na trawie

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 27 do 29 marca 2023 roku* na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotów na kompleksy leśne, pola oraz łąki z pominięciem terenów zabudowanych.

Dawkę szczepionki stanowi blister z płynem o wielkości około 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.
Nie wolno dotykać szczepionki!

Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry - należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Ręce lub inne niezakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem. Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii.

Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

* Termin akcji może ulec zmianie. Informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie.

{"register":{"columns":[]}}