W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty planowania awaryjnego UNHCR w Chełmie

Zdjęcie przedstawia ludzi siedzących przy stołach wewnątrz budynku, na środku stoi jedna osoba i przemawia do mikrofonu

21 września w Hotelu Edels w Chełmie rozpoczęły się Warsztaty Planowania Awaryjnego organizowanego przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawicieli Biura Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców Narodów Zjednoczonych (UNHCR). Tematyka to działania realizowane w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

W wydarzeniu udział biorą przedstawiciele chełmskiego samorządu, w tym m.in. Zastępca Prezydenta Dorota Cieślik, Sekretarz Miasta Renata Ciepłowicz czy dyrektor Departamentu Sprawy Obywatelskich Monika Zaborek-Turewicz. Biuro Wysokiego Komisarza reprezentuje Marco Proccacini, kierownik UNHCR w Lublinie. Obecni są także przedstawiciele miejskich jednostek organizacyjnych, służb mundurowych, a także reprezentanci m.in. UNICEF czy Caritas.

Podczas warsztatów omówione zostaną kwestie dotyczącego mechanizmu pomocowego wypracowanego przez samorząd Miasta Chełm w szczytowym okresie kryzysu związanego z napływem uchodźców z Ukrainy.

Celem warsztatów jest również opracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wdrożone w innych lokalizacjach, na wypadek ponownego, zwiększonego napływu uchodźców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a także innych państw Unii Europejskiej.

Chełm jest jednym z miast, które najmocniej zaangażowały się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W szczytowym momencie funkcjonowały tutaj trzy punkty recepcyjne, a dziennie do miasta przybywały tysiące osób poszukujących schronienia. Łącznie, od 24 lutego, tj. od momentu wybuchu wojny na Ukrainie, przez Chełm przewinęło się kilkaset tysięcy uchodźców.

Część z nich została w Chełmie. Obecnie w chełmskich placówkach oświatowych naukę pobiera ponad 200 dzieci zza naszej wschodniej granicy.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}