W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trójkowy Rajd Rowerowy w Chełmie

Zdjęcie przedstawia grafikę z konturami granic Polski oraz napisem "Trójkowy Rajd Rowerowy"

„Trójkowy Rajd Rowerowy” to seria wakacyjnych wypraw po Polsce. W pięcioetapową podróż na dwóch kółkach wyruszył dziennikarz sportowy Trójki – Dariusz Urbanowicz. Pokonując trasę wiodącą z Soliny do Gdańska przejedzie aż 1250 km. Relacja z kolejnego odcinka – z Rzeszowa do Chełma – już w najbliższy piątek, 5 sierpnia, w audycji „Zapraszamy na weekend”. Początek o godz. 10:00.

Przed Dariuszem Urbanowiczem drugi etap rajdu. W tym tygodniu czeka go blisko 200 km z Rzeszowa do Chełma. Dziennikarz wystartuje w czwartek, 4 sierpnia. Na metę przyjedzie w piątek, 5 sierpnia. Do celu swej podróży, czyli do Chełma, dojedzie w trakcie audycji „Zapraszamy na weekend” i opowie „na żywo” o wrażeniach z trasy. Na antenie Trójki pojawią się m.in. ciekawostki z przygotowań do wyprawy i startu, a na stronie stacji i w mediach społecznościowych Programu 3 Polskiego Radia można będzie zobaczyć relacje wideo z podróży.

– Z Rzeszowa do Chełma. 251 km. Zakosami, klucząc, myszkując i lawirując, do tego szukając przygód po drodze. Drugi etap rozpocznie się w czwartek wieczorem. Tym razem – w przeciwieństwie do poprzedniego, bieszczadzkiego odcinka sprzed tygodnia – ruszam w nieznane! Znam co prawda okolice Zamościa i Roztocze, ale cieszę się, że przejadę po raz pierwszy przez Wojsławice. Będę też w Zwierzyńcu. Trójkowy Rajd Rowerowy również stanowi formę odreagowania, daje ciekawą perspektywę, pozwalającą na skupienie się tylko na toczącym się przednim kole i stanie organizmu z jednej strony, a z drugiej wyparciu negatywnych myśli – mówi Dariusz Urbanowicz.

– Cieszę się, że mogę dzielić się wrażeniami ze słuchaczami Trójki i czytelnikami dzienników Polska Press. Zachęcam do obserwowania mojej kropki na mapie TrackCourse – dodaje dziennikarz Trójki.

Podczas kolejnych etapów rajdu słuchacze mają okazję spotkać się w mobilnym studiu z dziennikarzami Trójki. Tak będzie również w piątek, 5 sierpnia w Chełmie – w trakcie plenerowego wydania audycji „Zapraszamy na weekend” (ul. Lwowska 16 (deptak); godz. 10:00-13:00).

– Porozmawiamy o historii Ziemi Chełmskiej. Wiele o niej mówią odkrycia archeologiczne, prowadzone od wielu lat. Badania na Górze Chełmskiej rzuciły nowe światło na historię miasta. Jednym z sensacyjnych odkryć było odnalezienie dwumetrowego, ludzkiego szkieletu z XIII w. – mówią Witold Lazar (prowadzenie audycji) i Michał Kowarski (materiały reporterskie).

– Wspólnie z przewodnikiem zwiedzimy również podziemia kredowe w Chełmie, które są – unikatowym na skalę światową – labiryntem podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej. Ciągną się pod Starym Miastem na kilku poziomach – wyjaśniają dziennikarze Trójki.

W audycji również odwiedziny w – działającej w ramach Muzeum Chełmskiego – „Galerii 72”, która gromadzi nowoczesne malarstwo konstruktywistyczne.

{"register":{"columns":[]}}