W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Siatkówka plażowa. W Chełmie odbędzie się prestiżowy turniej

Zdjęcie przedstawia jedną osobę w stroju sportowym na piasku grającą w siatkówkę

W dniach 19-21 w Chełmie odbędzie się ostatni w kalendarzu turniejów eliminacji mistrzostw Polski PKO Chełm Grand Prix Polski. Będzie to ostatni sprawdzian przed finałowym turniejem mistrzostw Polski we Wrześni.

PKO Chełm Grand Prix Polski to zupełnie nowe wydarzenie w polskiej siatkówce plażowej. Turniej rankingowy eliminacji Polski potwierdzony został w trakcie obecnego sezonu - w połowie lipca. Mimo to spodziewać się można bardzo ciekawego siatkarskiego doświadczenia. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna będzie m.in. duża część ekipy tworzącej fenomenalne turnieje w Przysusze.

Rozgrywki toczyć się będą przy Miejskiej Hali Sportowej, znajdującej się przy ul. Granicznej. Na miejscu utworzone zostaną cztery boiska do siatkówki plażowej.

Turniej zostanie rozegrany w przedostatni weekend sierpnia (w dniach 19-21). Tradycyjnie w piątek rozegrane zostaną eliminacje, a od soboty toczyć się będzie walka w turnieju głównym. Zgłoszenia do wydarzenia trwają nadal, ale już teraz wiadomo, że do Chełma zawita cała czołówka krajowych duetów siatkówki plażowej.

Nie zabraknie także par kadrowych. Do Chełma zawitają m.in. Mateusz Florczyk i Jakub Szałankiewicz, którzy mają na koncie medale w turniejach z cyklu Beach Pro Tour Futures (złoto w Białymstoku i srebro w Mysłowicach) oraz Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, którzy w tym sezonie częściej występują poza granicami Polski. W Mysłowicach udało im się wywalczyć brązowe medale. W Beach Pro Tour rozgrywanym na warszawskiej Moncie złoto wywalczyli Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, a brąz Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk. Oba teamy będzie można również oglądać w Chełmie.

WSTĘP BEZPŁATNY

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}