W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ruszyła rywalizacja o Rowerową Stolicę Polski

Zdjęcie przedstawia jedną osobę jadącą na rowerze na zewnątrz

Ruszyła rywalizacja o Rowerową Stolicę Polski. Każdy z mieszkańców, poprzez najzwyklejszą jazdę na rowerze, może zbierać kilometry dla Chełma i przyczynić się do końcowego zwycięstwa.

Żeby wziąć udział w Rowerowej Stolicy Polski i dołożyć swoją cegiełkę do wyniku naszego miasta wystarczy rower i smartfon. Zainstalowanie darmowej aplikacji Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu, w której dołączamy do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski” wystarczy, by "kręcić" kilometry.

W kolejnym kroku wybieramy miasto lub gminę, dla której będziemy zbierać przejechane kilometry (czyli w naszym przypadku będzie do Miasto Chełm) – do wyboru są 62 miast, które przystąpiły do tegorocznej rywalizacji i 87 gmin.

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Miasto Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Szczegóły dotyczące rywalizacji dostępne są na stronie internetowej aktywne.miasta.pl.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}