W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa ul. Wiercieńskiego/Bazylany - zmiany w organizacji ruchu od 14.06.2023

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat.

Urząd Miasta Chełm informuje, że od dnia 14 czerwca 2023 roku (środa) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego związane z rozpoczynającą się przebudową ul. Wiercieńskiego/Bazylany.

Zakres prac na ul. Wiercieńskiego/Bazylany zostanie podzielony na dwa etapy:

  • Etap I (od 14 czerwca do połowy lipca 2023):

Ul. Wiercieńskiego na całej długości od ul. Lwowskiej do ul. Bazylany zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego - przejazd ulicą podczas trwających robót drogowych będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy, rowerzystów oraz jako dojazd do posesji zlokalizowanych na ul. Wiercieńskiego. Wjazd na ulicę dla użytkowników wyłączonych spod znaku zakazu będzie możliwy od strony ul. Lwowskiej, ul. Bazylany oraz ul. Majowej.

Całkowicie zamknięte zostaną wjazdy z ul. Wiercieńskiego na parking przy sklepie LIDL, stację benzynową oraz droga prowadząca do ul. Małachowskiego.

Dojazd do sklepu LIDL oraz do bloków przy ul. Małachowskiego będzie możliwy wyłącznie od strony ul. 3 Maja. W celu ułatwienia wyjazdu spod sklepu LIDL do ul. Lwowskiej wprowadzona zostanie możliwość nawracania w kierunku ronda im. WOŚP za wysepką rozdzielająca pasy ruchu. Nawracanie będzie możliwe z obecnego pasa do jazdy na wprost, a ruch w kierunku ul. Wojsławickiej będzie odbywał się pasem włączeniowym oraz po powierzchni wyłączonej z ruchu. Na wlocie ul. Małachowskiego za skrzyżowaniem z ul. 3 Maja zostaną ustawione znaki informujące o braku możliwości dojazdu do ul. Wiercieńskiego. Wjazd na stację paliw będzie możliwy bezpośrednio z ul. Lwowskiej.

  • Etap II: (od połowy lipca do połowy września 2023):

Po zakończeniu głównych prac od skrzyżowania z ul. Lwowską do ul. Małachowskiego i ułożeniu warstwy wiążącej nawierzchni, udostępniony zostanie dojazd z ul. Wiercieńskiego na parking przy sklepie LIDL, stację benzynową oraz drogę prowadząca do ul. Małachowskiego.

Przejazd wzdłuż ul. Wiercieńskiego od ul. Małachowskiego od ul. Bazylany w dalszym ciągu będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów budowy, rowerzystów oraz jako dojazd do posesji zlokalizowanych na tej ulicy.

Dojazd do/z ul. Bazylany od strony centrum miasta będzie możliwy przez ul. 3 Maja i ul. Wojsławicką lub drogami lokalnymi z południa od strony Gminy Chełm.
Po zakończeniu prac na ul. Wiercieńskiego we wrześniu rozpocznie się przebudowa drugiego odcinka - ul. Bazylany.

Zakończenie całej inwestycji - przebudowy ul. Wiercieńskiego i ul. Bazylany planowane jest na grudzień 2023 roku.

{"register":{"columns":[]}}