W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przebudowa i rozbudowa ulic Kosynierów, Wolwinów i Gajowej

Zdjęcie przedstawia koparkę na piaskowej drodze. Obok niej stoi dwóch mężczyzn w odblaskowych kamizelkach i żółtych kaskach

Trwają prace związane z przebudową i rozbudową ulic Kosynierów, Wolwinów oraz Gajowej. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

Na miejscu prace prowadzone są dwutorowo przez dwa podmioty. Spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej realizuje budowę sieci wodociągowej, natomiast Pref-Bet, czyli główna wykonawca przebudowy, zajmuje się budową kanalizacji deszczowej.

Po zakończeniu prac typowo ziemnych będzie można przejść do właściwej budowy jezdni, chodników oraz całej infrastruktury towarzyszącej. W tym momencie trudno wskazać dokładny termin, aczkolwiek wykonawca przyznaje, że najprawdopodobniej nastąpi to na przestrzeni miesiąca.

Przebudowa i rozbudowa ulic Kosynierów, Wolwinów i Gajowej to inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacja przyznana chełmskiemu samorządowi wyniosła niemal 11 milionów złotych. Całość przedsięwzięcia to koszt prawie 16,5 miliona złotych.

Zgodnie z zapisami umowy prace powinny zakończyć się w listopadzie tego roku. Więcej informacji na temat całego zadania TUTAJ.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}