W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program PFRON Samodzielność-Aktywność - Mobilność

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Miło nam poinformować, iż Miasto Chełm - mając na uwadze potrzebę wzmocnienia oraz usprawniania współpracy na rzecz realizacji praw osób niepełnosprawnych i ich integracji społecznej oraz szczególną rolę miasta w świadczeniu i wspieraniu usług dla osób niepełnosprawnych, m.in. w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej - przystąpiło do Programu pn. „Samodzielność-Aktywność - Mobilność!” realizowanego przez PFRON.

Program realizowany jest na dwóch płaszczyznach: "Mieszkanie dla absolwenta" i "Dostępne mieszkanie".

Realizatorem przedmiotowych programów dla niepełnosprawnych mieszkańców miasta jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie.

Wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane wyłącznie przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW), bez straty czasu Wnioskodawców, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Link do SOW: https://sow.pfron.org.pl/wnioskodawca/rejestracja

Wszystkie osoby niepełnosprawne gorąco zachęcamy do założenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie prosimy o kontakt.

Zespół Obsługi Dofinansowań dla Osób z Niepełnosprawnością Pełnomocnik Dyrektora do Spraw Osób Niepełnosprawnych ul. Plac Niepodległości 1, 22-100 Chełm (wejście od zachodniego parkingu – pokój 377) 82 549 70 91, 82 564 38 55.

W załączniku szczegółowe informacje dotyczące ww. programów.

Materiały

Program​_PFRON​_Samodzielność-1
Program​_PFRON​_Samodzielność-1.odt 0.04MB
Dostępne mieszkanie
A4​_Dostępne​_mieszkanie.pdf 0.65MB
Dostępne mieszkanie A4
DL​_sam​_Dostępne​_mieszkanie.pdf 0.59MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}