W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powódź 2024. Miasto Chełm uruchamia Chełmskie Centrum Pomocy.

Zdjęcie przedstawia rzekę z przekroczonym stanem wody, woda zalała budynek, który został zalany prawie po dach

Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm, zdecydował o uruchomieniu Chełmskiego Centrum Pomocy, czyli hubu logistycznego, do którego dostarczane będą dary dla powodzian z całego regionu. Chełmski samorząd jest w kontakcie z sąsiednimi gminami, które wyraziły chęć oraz gotowość współpracy w tym zakresie.

- Zależy nam przede wszystkim na sprawnej koordynacji pomocy dla miast, miasteczek oraz wsi, które walczą z żywiołem. Wspólnie możemy więcej, dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu punktu, w którym zbierana będzie pomoc dostarczana z całego regionu. Następnie przekażemy ją potrzebującym – mówi włodarz Chełma.

Hub Logistyczny, z którego realizowane będą transporty do obszarów objętych skutkami powodzi, zostanie utworzony w budynku przy ul. Piotra Skargi 9B (parking MPEC niedaleko targowiska przy Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego). W tym samym obiekcie, niedługo po wybuchu wojny na Ukrainie, mieścił się punkt zbiórki pomocy materialnej dla uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Jest to więc miejsce sprawdzone oraz znajdujące się w dobrej lokalizacji.

Punkt rozpocznie swoją działalność w dniu 17 września i będzie działał do odwołania. Transporty będą przyjmowane w godzinach od 8 do 19. Zgodnie z tym, co w korespondencji z Miastem Chełm przekazał Związek Miast Polskich, poszkodowanym skutkami powodzi na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie obecnie najbardziej potrzebna jest woda, w drugiej kolejności trwała żywność i środki czystości. Zgłaszana jest również potrzeba dostarczenia środków opatrunkowych oraz leków bez recepty.

Bardziej szczegółowe potrzeby to również:

  • woda w butelkach chleb z dłuższym okresem ważności
  • suchy prowiant: konserwy/batony/mleko w proszku i słoiczki dla dzieci
  • artykuły higieny osobistej /mokre chusteczki/ ręczniki papierowe/ręczniki
  • karma dla zwierząt środki czystości
  • powerbanki - najlepiej naładowane baterie latarki
  • małe agregatory/motopompy
Wszystkich zainteresowanych wsparciem akcji pomocowej zapraszamy do punktu przy ul. Piotra Skargi 9B. Wszelkie informacje dotyczące działania sztabu udzielane są pod numerem telefonu: 539 013 781.