W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Można już zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm 2024

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja.

Od 5 czerwca do 3 lipca 2023 roku mieszkańcy Chełma mogą zgłaszać swoje propozycje projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm na rok 2024.

Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu zadecydują mieszkańcy. Nie są to dodatkowe środki, lecz konkretne kwoty będące częścią budżetu miasta. W tym roku do dyspozycji w ramach chełmskiego Budżetu Obywatelskiego jest 2,5 mln złotych.

Kto może zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego?

Mieszkańcy Miasta figurujący na liście uprawnionych do udziału w BO. Lista tworzona jest na podstawie:

  • listy mieszkańców Miasta, którzy ukończyli 16 lat;
  • listy osób wpisanych do rejestru wyborców w Mieście.

Projekt osiedlowy może złożyć wyłącznie mieszkaniec osiedla.

Gdzie będzie można pobrać i oddać po wypełnieniu formularz zgłoszeniowy projektu do Budżetu Obywatelskiego?

Formularz zgłoszeniowy projektu do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego jest dostępny w dokumentach do pobrania na specjalnie dedykowanej stronie internetowej (TUTAJ) oraz siedzibie Urzędu Miasta Chełm.

Projekty zgłaszane są za pośrednictwem wspomnianej strony internetowej lub w wersji papierowej. W przypadku wysyłki projektu w formie papierowej o dacie złożenia decyduje data stempla pocztowego.

Więcej szczegółówych informacji znajdą Państwo na stronie internetowej chelm.budzet-obywatelski.org.

{"register":{"columns":[]}}