W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs "Pomocna Dłoń". Są już wyniki

Zdjęcie przedstawia 15 osób pozujących do zdjęcia. Cztery z nich klęczą na dole, reszta stoi na tle zielonej "ścianki" pokrytej suknem

Uczestnikami konkursu, którego podsumowanie odbyło się w Urzędzie Miasta Chełm, była młodzież z chełmskich szkół. Kapituła zdecydowała o nagrodzeniu trzech laureatów. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Jakub Rezmer, uczeń II klasy IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Skłodowskiej w Chełmie.

Nadrzędnym celem wydarzenia organizowanego przez Wiesława Drabika, prezesa fundacji "Ocean Marzeń", jest promocja godnych naśladowania zachowań wśród młodych ludzi, którzy dzielą się dobrem i działają na rzecz pomocy bliźnim. W tym wyjątkowym konkursie doceniane są czynny i okazane serce.

Kapituła wybrała zwycięzców konkursu. Laureatem został uczeń II klasy, Jakuba Rezmera z IV LO z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Skłodowskiej w Chełmie. Drugie miejsce zajął Szymon Kwiatek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, a trzecie Hubert Blacha z Technikum Ekonomicznego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego kapituła weryfikowała nadesłane zgłoszenia, na podstawie których wybrani uczestnicy zostali zaproszeni do kolejnego etapu. Drugim etapem była 5 minutowa prezentacja o swojej działalności.

Laureaci konkursu w nagrodę za pomoc innym mogli wybrać jedną z trzech nagród: udział w wyprawie samolotowej w Bieszczady, rejs na żaglowcu: Kapitan Borchardt/Fryderyk Chopin oraz szkolenie na stopień żeglarza jachtowego na Jeziorem Białym.

W podsumowaniu konkursu udział wzięli również przedstawciele Urzędu Miasta Chełm: Dorota Cieślik - II Zastępca Prezydenta Miasta oraz Agnieszka Walewska-Maksymiuk - dyrektor Departamentu Oświaty.

{"register":{"columns":[]}}