W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kampania społeczna „#Rozmawiaj#Reaguj”

#RozmawiajReaguj

Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy - podkreślają organizatorzy kampanii #Rozmawiaj#Reaguj”. 
Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 roku życia informuje o rozpoczęciu pierwszej kampanii społecznej pn. #Rozmawiaj#Reaguj”.

Istotą kampanii jest rozbudzenie w dorosłych, w szczególności w opiekunach dzieci i młodzieży świadomości i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone. W szczególności, celem jest odbarczenie dzieci z poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych.

Więcej informacji tutaj: https://pkdp.gov.pl/nie-wybaczysz-sobie/
 

Materiały

plakat​_1​_​_​_nie​_rozmawialesv2
plakat​_1​_​_​_nie​_rozmawialesv2​_compressed.pdf 3.03MB
plakat​_2​_​_​_nie​_uwierzylesv2
plakat​_2​_​_​_nie​_uwierzylesv2​_compressed.pdf 3.07MB
plakat​_3​_​_​_nie​_zauwazyles
plakat​_3​_​_​_nie​_zauwazylesv2​_compressed.pdf 3.07MB
{"register":{"columns":[]}}