W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

IV Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

pisanki

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV. Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną, promującym tradycje związane z okresem wielkanocnym.

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną przez urząd gminną instytucję kultury. 

Do wzięcia udziału w konkursie w szczególny sposób zachęcamy twórców ludowych, rękodzielników, Koła Gospodyń Wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną.
Zorganizowano 4 kategorie konkursowe:

1. Pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
2. Pisanka wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
3. Palma wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
4. Palma wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ

Pisanki tradycyjne muszą zostać wykonane zgodnie z technikami tradycyjnymi wraz z dawnymi wzorami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny i jej subregionów. Pisanki współczesne muszą być zbliżone wyglądem do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich czy strusich). Materiały i technika wykonania jest dowolna. Palmy tradycyjne, jak i współczesne nie mogą przekraczać wysokości jednego metra. Palmy tradycyjne muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych surowców.

Dostarczenie prac konkursowych na adres: Biuro WOK, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin) będzie możliwe w dniach 13-17 marca 2023 roku, w godzinach od 8.30 do 15.00. 

Prace biorące udział w konkursie będą oceniane przez komisje Konkursowe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 kwietnia 2023 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej podczas wspólnej imprezy tradycyjno-obrzędowej.

Więcej informacji TUTAJ

 

{"register":{"columns":[]}}