W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

I Wojskowe Targi Pracy i Służby w Chełmie [ZDJĘCIA]

Zdjęcie przedstawia sześć osób stojących wewnątrz budynku przy stoisku i rozmawiających

W dniach 17-18 marca na terenie Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie odbywają się I Wojskowe Targi Pracy i Służby.

Rozpoczęło się dwudniowe wydarzenie pn. "Wojskowe Targi Pracy i Służby" organizowane przez Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji. W jego trakcie, w dniach 17-18 marca w godzinach od 9 do 18, można zapoznać się z pracą żołnierza Wojska Polskiego, a także złożyć wniosek o przystąpienie do m.in. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

- Dzisiaj rozpoczęliśmy wydarzenie bez precedensu - I Wojskowe Targi Pracy i Służby. Tego typu wydarzenie odbywa się obecnie w 16 miejscowościach w kraju, w tym także w Chełmie. Jest to dwudniowe święto wojska, święto dla wszystkich, którzy chcą z wojskiem się zaprzyjaźnić lub do wojska wstąpić. Mamy szeroką ofertę - mówi pułkownik Jerzy Flis, szef Ośrodka Zamiejscowego w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

- Przez dwa dni jesteśmy dostępni od godziny 9 do godziny 18. Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich stanowisk, do zapoznania się ze sprzętem, porozmawiania z rekruterami, składania deklaracji i wniosków o wstąpienie do służby wojskowej. Uczniów zapraszamy z kolei do stoisk uczelni wojskowych, gdzie prezentujemy pełną gamę studiów. Mamy również ofertę dla uczniów szkół ponadpodstawowych - dodaje pułkownik Flis.

W otwarciu wydarzenia udział wzięła Dorota Cieślik - Zastępca Prezydenta Miasta Chełm. - To duży zaszczyt, że tego typu wydarzenie odbywa się właśnie w Chełmie - podkreśliła wiceprezydent.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}