W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Chełmianka Chełm ma nowego trenera. Artur Bożyk wraca do Niedźwiedziego Grodu

Zdjęcie przedstawia trzy osoby stojące i pozujące do zdjęcia. Dwie podają sobie ręce

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na Stadionie MOSiR, Artur Juszczak, prezes spółki Chełmski Klub Sportowy, przedstawił nowego szkoleniowca Chełmianki Chełm. Został nim dobrze znany kibicom w Niedźwiedzim Grodzie - Artur Bożyk.

W konferencji prasowej udział wziął również Jakub Banaszek, prezydent Chełma, który powitał szkoleniowca w mieście i zapowiedział wsparcie dla klubu. - Podczas minionych sezonów nieco się krygowano z deklaracjami, by sztucznie nie pompować balonu, jednak chciałbym, aby w kolejnych rozgrywkach Chełmianka włączyła się do walki o awans do drugiej ligi - powiedział włodarz miasta.

Artur Bożyk, trener, który zastąpił poprzedniego opiekuna zespołu Tomasza Złomańczuka, zapowiedział, że celem na ten sezon jest przede wszystkim utrzymanie w III lidze, a następnie budowa zespołu, który będzie w stanie powalczyć o wyższe cele.

- Chcę, żeby zespoł grał przewidywalnie w pozytywnym sensie. Musimy doprowadzić do tego, by na Chełmiankę fajnie było pójść, a także za nią jeździć - oświadczył nowy szkoleniowiec biało-zielonych.

W podobnym tonie wypowiedział się Artur Juszczak, prezes chełmskiej spółki sportowej, który podkreślił, że zatrudnienie Artura Bożyka to otwarcie nowego rozdziału w historii Chełmianki Chełm. - Stawiamy na człowieka z Chełma, tworzymy akademię, chcemy, żeby ten klub miał chełmską tożsamość - stwierdził.

Rundę jesienną zmagań w ramach III ligi grupy IV Chełmianka Chełm zakończyła na jedenastej pozycji w tabeli.

{"register":{"columns":[]}}