W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Agregat prądotwórczy dla Kowla

Zdjęcie przedstawia cztery osoby stojące na zewnątrz przy przyczepie, na której stoi agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy, dar od mieszkańców Chełma, trafi do Kowla, miasta partnerskiego Niedźwiedziego Grodu.

7 lutego z parkingu przy Chełmskim Parku Wodnym do Kowla na Ukrainie, miasta partnerskiego Chełma, wyjechał kolejny transport z pomocą. Tym razem przekazany został agregat prądotwórczy.

Sprzęt został zakupiony w ramach zbiórki przeprowadzonej wśród mieszkańców Chełma na rzecz miast partnerskich Chełma. Po kontakcie z Kowlem na Ukrainie ustalono, że najlepszym darem dla miasta będzie właśnie agregat prądotwórczy. To istotna pomoc, zwłaszcza w sytuacji, gdy infrastruktura krytyczna za naszą wschodnią granicą jest regularnie niszczona przez ostrzał wojsk Federacji Rosyjskiej.

- Ze specjalnej zbiórki, która jest darem od wszystkich chełmian, przekazujemy dla Kowla sprzęt, który, mamy taką nadzieję, pomoże w tym trudnym czasie - powiedziała Dorota Cieślik, Zastępca Prezydenta Miasta.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}