W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

630-lecie Chełma. Uroczysta Sesja Rady Miasta

Rycina Chełma 1

W najbliższy piątek, 14 stycznia o godz. 16 w dawnej kaplicy pw. Św. Mikołaja odbędzie się pierwsza w tym roku, a zarazem uroczysta Sesja Rady Miasta.

W związku z przypadającymi urodzinami Miasta, radni poprzez aklamację podejmą uchwałę w sprawie ogłoszenia roku 2022 – Rokiem Obchodów Jubileuszu 630-lecia nadania praw miejskich Miastu Chełm.

W ten sposób pragniemy złożyć hołd wszystkim mieszkańcom naszego miasta, bohaterom, którzy w ciągu stuleci nie szczędzili zdrowia i życia w walce przeciwko najeźdźcom i okupantom, dzięki którym cieszymy się obecnie wolnością i niepodległością.

Podjęcie uchwały poprzedzi wykład prof. dr. hab. Ryszarda Szczygła z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który przedstawi rys historyczny pt.: „Jagiellońska lokacja miasta Chełma”.

Zachęcamy Mieszkańców do śledzenia transmisji z uroczystości na kanale naszego miasta w serwisie YouTube.

Relacja live z LII Sesji Rady Miasta będzie dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCRLPfS-TEpqmroPj-FZPTDQ

Program całej sesji znajdą Państwo klikając w link poniżej: https://chelmmiasto.esesja.pl/posiedzenie/5e6c7fd0-9595-4

{"register":{"columns":[]}}