W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

4,5 mln zł dofinansowania na remont ul. Włodawska-Zawadówka

Zdjęcie przedstawia znak drogowy z wyrysowaną na nim postacią, która trzyma w ręce łopatę i wykonuje roboty drogowe. Znak ustawiony na zewnątrz przy drodze.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego pozytywnie zaopiniowała przedstawiony przez rząd podział środków rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok. W tym roku władze samorządowe wnioskowały o wsparcie w wysokości 316,3 mln zł.

Wśrod przyznanych dofinansowań jest również to, o które wnioskowało Miasto Chełm. Chodzi o remont drogi wojewódzkiej nr 812 - ul. Włodawska i ul. Zawadówka. Kwota rządowej dotacji opiewa na 4,5 miliona złotych i stanowi 50% planowanej inwestycji.

- Tak jak zapowiadałem wcześniej, przystępujemy do przetargu i jeśli zmieścimy się w założonym limicie, to zrealizujemy tę inwestycję - informuje prezydent Jakub Banaszek na swoim profilu społecznościowym w serwisie Facebook.

{"register":{"columns":[]}}