W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Zapal Znicz Pamięci

zapal znicz pamięci

Akcja Zapal Znicz Pamięci ma na celu przypomnienie losów ludzi zamordowanych na ziemiach wcielonych do III Rzeszy podczas niemieckiej okupacji. Zapalając znicze w miejscach egzekucji i pamięci narodowej, chcemy przypomnieć sobie i innym, że warunki okupacji niemieckiej w latach 1939–1945 na terenie Warthegau były znacznie gorsze niż w Generalnym Gubernatorstwie, że ludzie ginęli tu tylko za to, że byli Polakami, patriotami, społecznikami, częścią elity kraju. Akcja jest wspólną inicjatywą pięciu Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN oraz Programu I Polskiego Radia, a także regionalnch rozgłośni radiowych Polskiego Radi z Poznania, Bydgoszczy, Katowic, Łodzi oraz Gdańska.

Zachęcamy młodzież naszego Liceum do wzięcia udziału w akcji. Zdjęcia przesyłamy na adres: losala100@gmail.com do 23.10.2023 r. godz. 10:00.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}