W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Stacja Berlin 2023

3

W dniu 14 listopada 2023 r. młodzież z klas 1A i 2L wybrała się na wycieczkę do stolicy Niemiec- Berlina. Uczniowie z niecierpliwością czekali na wyjazd. Dla wielu z nich był to pierwszy pobyt za granicą i pierwsze spotkanie z obcokrajowcami.

Celem organizatorów wycieczki było wzbudzenie zainteresowania kulturą kraju naszych sąsiadów, rozwijanie kompetencji językowych, przybliżenie wizerunku mieszkańców Niemiec oraz integracja społeczności szkolnej.

Program wycieczki  był bardzo urozmaicony. Uczniowie zobaczyli  m. in.: symbol miasta Bramę Brandenburską i Plac Paryski ze słynnym hotelem Adlon, Aleję Unter den Linden, budynki Uniwersytetu Humboldtów, Wyspę Muzeów, Katedrę Berlińską, Czerwony Ratusz- siedzibę burmistrza Berlina, Alexanderplatz ze słynną wieżą telewizyjną Berliner Fernsehturm,  najstarszy berliński zabytek- gotycki Kościół Św. Mikołaja z 1230 r.- Nikolaikirche,  fragmenty Muru Berlińskiego, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy i Plac Poczdamski.  Jednym z punktów programu była wizyta w Reichstagu,  siedzibie Parlamentu Niemieckiego- Bundestagu. Z tarasu na dachu budynku w szklanej kopule  uczniowie podziwiali panoramę  i główne atrakcje miasta. Po krótkiej przerwie na posiłek i zakupach w niemieckich sklepach uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Techniki, gdzie oglądali wystawy poświęcone lotnictwu, żegludze, transportowi kolejowemu, historii komputerów, cukru i wielu innym.

Podczas krótkiego pobytu w Berlinie uczniowie wykazywali  duże zaangażowanie, aktywność, ciekawość, samodzielność w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Młodzież  miała również doskonałą okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w sytuacjach życia codziennego: w sklepie czy restauracji.  Wyjazd do stolicy Niemiec był świetnym treningiem językowym w zakresie rozwijania kompetencji zarówno komunikacyjnych jak i  interkulturowych.

Pomysłodawcami i organizatorami wycieczki były: Ewa Myśler- Perlińska, Iwona Rosiak, Katarzyna Wituła i Karolina Gałężewska.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}