W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

Nkwos

Fundacja „Druga Droga Mistrza” wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim już po raz trzeci organizuje Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Historia polskiego sportu może być nie tylko zachętą do jego aktywnego uprawiania, ale także źródłem dumy z osiągnięć reprezentujących nasz kraj zawodników.

Test zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Partnerami testu są: Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.

I etap - on-line między 15 września a 31 października 2023 r. Wejdź na stronę www.drugadrogamistrza.pl  w link: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie Wypełnij formularz i rozpocznij test. Przed Tobą 30 pytań (młodzież w wieku 7-12) oraz 50 pytań (młodzież w wieku 13-17 lat). 30 finalistów wyłonionych w każdej grupie wiekowej spotka się w II etapie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Ranking będzie można śledzić na stronie Fundacji Druga Droga Mistrza.

II etap - odbędzie się 17 listopada 2023 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Każdy z finalistów będzie musiał odpowiedzieć na 30 (grupa młodsza) i 50 (grupa starsza) pytań. Na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymi sportowcami, więc nie zabraknie czasu na rozmowy i sportowe opowieści.

Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Szczegóły dotyczące organizacji konkursu można znaleźć na stronie internetowej

{"register":{"columns":[]}}