W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

EuroWeek 2023

1

W dniach 24-28 września uczniowie naszego liceum wzięli udział w programie edukacyjno-szkoleniowym EuroWeek w Bystrzycy Kłodzkiej. Warsztaty miały na celu rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim, poszerzenie wiedzy na temat innych krajów oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupach.

W drodze na warsztaty zwiedziliśmy przepiękny Zamek Książ oraz Palmiarnię w Wałbrzychu. Po ogromnych emocjach i interesujących atrakcjach udaliśmy się do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie oczekiwali na nas wolontariusze z różnych zakątków świata (Kolumbii oraz Gruzji). Spędziliśmy z nimi cztery niezapomniane dni komunikując się jedynie w języku angielskim. Na miejscu mielimy również okazję poznać grupę uczniów z liceum w Bydgoszczy, z którymi poprzez wspólną integrację, pokonywaliśmy codzienne wyzwania, poszerzaliśmy horyzonty językowe oraz przełamywaliśmy bariery kulturowe.

Każdy dzień warsztatów językowych EuroWeek rozpoczynał się, zaraz po śniadaniu, zajęciami ,,Energizer”. Ich celem była aktywność fizyczna oraz pobudzenie uczniów do działania. Uczestniczyliśmy w zajęciach językowych do późnych godzin wieczornych polegających na intensywnej pracy w grupie, rozwijaniu naszej kreatywności, występach publicznych oraz wykonywaniu prezentacji. Naszym zadaniem było również przygotowanie wieczoru filmowego Movie Night oraz Night Show.

Ta niesamowita, kilkudniowa przygoda wymagająca wiele zaangażowania i pracy, zakończyła się uroczystym i pełnym wzruszeń wręczeniem certyfikatów i podziękowań oraz pamiątkowymi zdjęciami.

W drodze powrotnej wybraliśmy się na krótki spacer i mieliśmy okazję podziwiać Wodospad Wilczki.

Była to dla nas doskonała okazja do ćwiczenia umiejętności językowych oraz rozwijania naszych zainteresowań.

Z pewnością EuroWeek pozostanie dla nas niezapomnianym wydarzeniem i pięknym wspomnieniem.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}