Kształcenie zawodowe i uczenie się dorosłych
-
Prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy (2025)Prognoza stanowi syntetyczne ujęcie różnych źródeł opisujących tendencje na rynku pracy w kontekście strategii rozwoju państwa i regionów. Badanie realizowane jest co roku.
-
Trendy 2025. Wiedza. Produkt. Motywacja. Wpływ (2025)Raport wskazuje, jak granice pomiędzy technologią, ludzką kreatywnością i odpowiedzialnością społeczną stają się coraz bardziej płynne.
-
Rynek pracy. Przyszłość zaczyna się już dzisiaj (2025)Autorzy raportu przeanalizowali czynniki kształtujące współczesny rynek pracy, aby na tej podstawie wskazać trendy, które w przyszłości będą na niego najsilniej oddziaływały.
-
Trendy w rozwoju ludzi (2025)Raport opisuje zjawiska, które będą wpływać na rozwój ludzi i organizacji w 2025 r.
-
Człowiek, istota ultraspołeczna. O więzi pracownika z przełożonym (2024)Przeprowadzone badania miały na celu określenie związków między siłą więzi pracownika z przełożonym a różnymi aspektami pracy i zdrowia pracowników niezarządzających oraz menedżerów.
-
Raport Future. Rynek pracy i zawody przyszłości 2025 (2024)To najnowsza – już szósta – edycja raportu dotyczącego przyszłości rynku pracy.
-
Potrzeby szkoleniowe współczesnego doradcy zawodowego w nowoczesnej szkole (2024)Badania przeprowadzone przez Wydział Doradztwa Zawodowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie miały na celu dokonanie analizy i identyfikacji potrzeb edukacyjno-szkoleniowych doradców zawodowych oraz osób koordynujących działania z zakresu doradztwa zawodowego w placówkach oświatowych.
-
Szkolnictwo zawodowe (2024)Raport dostarcza informacji na temat jakości i skuteczności kształcenia zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia w szkołach branżowych I i II stopnia oraz form kształcenia dualnego.
-
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (Kwiecień 2024)Jest to kolejny raport z serii opracowań monitoringowych ogólnych przygotowywanych systematycznie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
-
Aspiracje ludzi młodych odnośnie ich przyszłej kariery zawodowej (2024)Celem przeprowadzonego badania było poznanie postaw i aspiracji młodych ludzi w odniesieniu do ich kariery zawodowej i rozwoju, a także zrozumienie ich podejścia do samodoskonalenia, edukacji i różnych metod nauki.